سمینار پیش بینی ورشکستگی شرکت های بورسی در ایران


در حال بارگذاری
---
ندارد
فایل Word ,Pdf
دارد
۲۰۸,۸۰۰ تومان
خرید

این سمینار با موضوع “پیش بینی ورشکستگی شرکت های بورسی در ایران ” می باشد. فایل word, pdf پس از خرید محصول، قابل دانلود است. همچنین تعداد صفحات این سمینار 49 صفحه شامل 4 فصل ، با رعایت قالب استاندارد دانشگاه می باشد. کلیه نکات نگارشی مطابق با استاندارهای پژوهشی انجام شده است، به طوری که فهرست مطالب، اشکال و جداول به صورت خودکار قابل تغییر و آپدیت است.

 

امکانات اصلی این سمینار پس از خرید عبارتند از:
_ امکان دانلود فایل Word سمینار
_ امکان دانلود فایل Pdf سمینار

 

چکيده
از دیدگاه اقتصادی دنیای امروز تجارت را می توان فضای وسیعی در نظر گرفت که در اختیار داشتن اطلاعات به موقع و معتبر و همچنین پیش بینی صحیح روندهای آینده نقش بسیار بزرگی در موفقیت تجاری یک شخص حقیقی یا حقوقی می تواند بازی کند، نمونه بسیار بارز برای این مفاهیم را می توان بازار سهام معرفی کرد که اطلاعات به موقع و معتبر و پیش بینی روند آتی قیمت سهام از اطلاعات پایه ای برای کسب بازده مورد انتظار می باشد. یکی از راه های کمک به سرمایه داران و شرکت ها، ارائه الگوهای پیش بینی در باره شرکت ها می باشد. در ابتدا در پیش بینی ورشکستگی از روش های مختلف آماری مانند تحلیل ممیز، رگرسیون و تحلیل لوجیت استفاده می شده است. اما با توسعه و پیشرفت علم و کسب آگاهی در خصوص توانایی های هوش مصنوعی در زمینه شناسایی و دسته بندی الگوها، محققین توانستند از این روش ها نیز برای مدل سازی بهره مند شوند.
در پژوهش حاضر، ابتدا به بررسی ورشکستگی و انواع آن پرداخته شده است، سپس در مورد مدل های مختلف پیش بینی ورشکستگی که شامل روش های آماری از جمله مدل لاجیت و روش های هوش مصنوعی از جمله شبکه عصبی، بحث و بررسی شده است.

مقدمه
پیش بینی رویدادهای آینده از مواردی است که در طول تاریخ همیشه مد نظر انسان ها بوده است. مسلماُ تاریخچه آن به بیش از هزار سال قبل برمی گردد و همواره افرادی وجود داشته اند که سعی در پیش بینی وقایع آینده داشته اند، برای مثال ستاره شناسانی که برای پیشگویی آینده از وضعیت و موقعیت ستارگان استفاده می کرده اند. این امر از این نظر حائز اهمیت است که انسان با آگاهی از رویدادهای آینده خود را برای مواجهه با آن آماده سازد و در صورت امکان شرایط را برای تغییر این رویدادها به سمت دلخواه وی باشد مهیا سازد. با گذشت زمان و با پیشرفت علم و همچنین رشد عقلانی بشر روش های پیش بینی رویدادهای آینده نیز متحول شده و دستخوش تغییرات فراوانی شده است. می توان گفت این روش ها بیشتر از هر زمانی در گذشته بر پایه تجربه های علمی قرار دارد.
از دیدگاه اقتصادی دنیای امروز تجارت را می توان فضای وسیعی در نظر گرفت که در اختیار داشتن اطلاعات به موقع و معتبر و همچنین پیش بینی صحیح روندهای آینده نقش بسیار بزرگی در موفقیت تجاری یک شخص حقیقی یا حقوقی می تواند بازی کند، نمونه بسیار بارز برای این مفاهیم را می توان بازار سهام معرفی کرد که اطلاعات به موقع و معتبر و پیش بینی روند آتی قیمت سهام از اطلاعات پایه ای برای کسب بازده مورد انتظار می باشد. پیش بینی وضعیت آتی واحدهای تجاری از سایر موارد با اهمیت است که در هنگام سرمایه گذاری مدنظر قرار می گیرد. یکی از راه های کمک به سرمایه گذاران و شرکت ها، ارایه الگوهای پیش بینی ورشکستگی درباره شرکت ها است. با استفاده از پیش بینی ورشکستگی اولاّ، با ارائه هشدارهای لازم می توان شرکت ها را نسبت به وقوع بحران مالی هوشیار کرد تا آن ها با توجه به این هشدارها دست به اقدام های مقتضی بزنند و دوم اینکه، سرمایه گذاران فرصت های مطلوب سرمایه گذاری را از فرصت های نامطلوب تشخیص دهند و منابع شان را در فرصت های مناسب سرمایه گذاری کنند. ورشکستگی شرکت ها موضوعی است که طی زمان های زیادی توسط پژوهشگران مورد بررسی قرار گرفته است. در ابتدا در پیش بینی ورشکستگی از روش های مختلف آماری مانند تحلیل ممیز ، رگرسیون و تحلیل لوجیک ، استفاده می شده است. اما بعدها توسعه و پیشرفت علم و کسب آگاهی در خصوص توانایی های هوش مصنوعی (AI )، (در زمینه شناسایی و دسته بندی الگوها می باشد)، محققین توانستند از روش هایی مانند شبکه های عصبی و رگرسیون خطی، برای پیش بینی ورشکستگی استفاده کنند.

 

توجه : در صورت نیاز به پایان نامه، پروپوزال یا شبیه سازی مشابه با این محصول و همچنین اصلاحات پس از خرید سمینار  فوق کافی است با تیم پشتیبانی “ناب لرنینگ” از طریق تلگرام یا واتساپ ارتباط برقرار نمایید.

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله پس از پرداخت وجه نمایش داده می شود.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید کافیست به ایمیل سایت درخواستتان را ارسال نمایید.
  • حدود 90% از پروژه ها دارای داکیومنت و فیلم آموزشی می باشند.