سمینار آشکارساز هاي تراهرتز


در حال بارگذاری
---
ندارد
فایل Word ,Pdf
دارد
۲۰۵,۲۰۰ تومان
خرید

این سمینار با موضوع “آشکارساز هاي تراهرتز” می باشد. فایل word, pdf پس از خرید محصول، قابل دانلود است. همچنین تعداد صفحات این سمینار 42 صفحه شامل 4 فصل ، با رعایت قالب استاندارد دانشگاه می باشد. کلیه نکات نگارشی مطابق با استاندارهای پژوهشی انجام شده است، به طوری که فهرست مطالب، اشکال و جداول به صورت خودکار قابل تغییر و آپدیت است.

امکانات اصلی این سمینار پس از خرید عبارتند از:
_ امکان دانلود فایل Word سمینار
_ امکان دانلود فایل Pdf سمینار

 

چکيده:
تکنولوژي تراهرتز در سال هاي اخير پيشرفت بسيار چشم گيري داشته است و دليل آن کم خطر بودن اين امواج براي موجودات زنده و طبيعت وجود اين امواج در زندگي روزمره مي باشد. اين امواج بين امواج فروسرخ و مايکروويو قرار گرفته اند و به طور نسبي خصوصيات هر دو طيف را دارا مي باشند. اين خصوصيات زمينه اي را براي بهبود عملکرد سيستم هاي نوري و الکترونيکي فراهم آورده است. يکي از اين کاربردها در صنعت آشکارسازي مي باشد که معرفي تکنولوژي تراهرتز و آشکارسازهاي تراهرتز و بررسي مزايا و معايب آن ها هدف اصلي اين تحقيق بوده است.

فصل 1- تکنولوژي تراهرتز

فصل 2- آشکارسازهاي تراهرتز

فصل 3- مروري بر تحقيقات پيشين

فصل 4- جمع بندي و نتيجه گيري

 

مقدمه:
اهميت و وسعت کاربرد آشکارسازهاي تراهرتز بر کسي پوشيده نيست. اهميت اساسي اين نوع آشکارسازها در آشکارسازي طيفي از نور است که بيشتر اجسام از خود تابش مي کنند که در طيف غير مرئي قرار دارد. با توجه به اهميت تابش تراهرتز در چند سال گذشته در طيف سنجي و اخترشناسي و تصويربرداري براي کاربردهاي پزشکي (به دليل تداخل کم و ويژگي هاي غير يونيزه ي آن)، مي توان از تابش در اين بازه ي فرکانسي به عنوان يک تکنيک قدرتمند در آشکارسازي نام برد. در سال 1960 ميلادي براي نخستين بار توجه ويژه به تابش تراهرتز به وجود آمد که علت اصلي آن، آشکارسازي طيف فرکانسي بعضي از مواد محيطي و گازهاي ناشي از بعضي سيارات و اجرام آسماني بود. در حقيقت، اخترشناسان اولين افرادي بودند که بوسيله ي آشکارسازها به ثبت طيف ها در اين بازه ي فرکانسي پرداختند.کارهاي اوليه انجام شده در سال 1975 ميلادي بر روي نوررساني پيکوثانيه اي در سيليکون، منجر به توسعه ي روش هاي هدايت نوري براي ساخت منابع و آشکارسازها در بازه ي تراهرتز شده است. (توليد فرستنده ها و گيرنده هاي الکترواپتيکي و رساناهاي نوري). در نتيجه علاقه هاي پژوهشي به اين بازه افزايش پيدا کرد و امروزه تلاش زيادي براي توسعه ي منابع، آشکارسازها و مدولاتورهاي کارآمد در اين باره انجام مي شود. در اين فصل ما ابتدا به معرفي تکنولوژي تراهرتز مي پردازيم و سپس چند نمونه از کاربردهاي اين امواج را در دنياي امروز بررسي مي کنيم.

 

توجه : در صورت نیاز به پایان نامه، پروپوزال یا شبیه سازی مشابه با این محصول و همچنین اصلاحات پس از خرید سمینار  فوق کافی است با تیم پشتیبانی “ناب لرنینگ” از طریق تلگرام یا واتساپ ارتباط برقرار نمایید.

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله پس از پرداخت وجه نمایش داده می شود.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید کافیست به ایمیل سایت درخواستتان را ارسال نمایید.
  • حدود 90% از پروژه ها دارای داکیومنت و فیلم آموزشی می باشند.