پروپوزال ارائه یک سیستم توصیه گر ترکیبی مبتنی بر رویکردهای یادگیری ماشین جهت پیش بینی عوارض جانبی داروها


در حال بارگذاری
--
بانک اطلاعاتی ندارد
داکیومنت دارد
فایل word,pdf
۲۶۸,۱۰۰ تومان
خرید

پروپوزال ارائه یک سیستم توصیه گر ترکیبی مبتنی بر رویکردهای یادگیری ماشین جهت پیش بینی عوارض جانبی داروها

 

موضوع اصلی این پروپوزال ” ارائه یک سیستم توصیه گر ترکیبی مبتنی بر رویکردهای یادگیری ماشین جهت پیش بینی عوارض جانبی داروها” است. تعداد صفحات پروپوزال 17 صفحه با رعایت قالب استاندارد فرم دانشگاه می باشد. کلیه نکات نگارشی مطابق با استاندارهای پژوهشی انجام شده است.

بخشی از بیان مسئله تحقیق:

داروها در سلامتی و درمان انسانها بسیار موثر هستند اما معمولا دارای عوارض و مشکلات جانبی می باشند. پیش بینی عوارض جانبی دارو ها (Wen Zhang, 2016)نیز یک مسئله مهم برای پوشش و پشتیبانی دارو ها نیز به شمار می رود. با افزایش رو به رشد حجم داده های مربوط به داروها، روشهای محاسباتی زیادی از جمله یادگیری ماشین (E. Bresso, 2013)، سیستم های پیشنهاد دهنده (J. Bobadilla, 2013)، روشهای یادگیری جمعی (P.F. Lee, 2013) و غیره به منظور کاهش هزینه و سرعت پردازش داده ها مطرح شده اند. در سالهای اخیر روشهای یاد گیری ماشین جهت پیش بینی اثرات جانبی دارو ها مورد توجه پژوهشگران زیادی قرار گرفته است. این روشها معمولا بر روی ویژگی های شیمیایی و بیولوژیکی داروها متمرکز شده و همچنین برای ایجاد ارتباط بین ویژگی های مرتبط به داروها و عوارض جانبی آنها می توانند با هم تلفیق شوند.

سیستم های پیشنهاد دهنده در دامنه های مختلفی همچون فروشگاه کتاب، شبکه های دوست یابی، رستوران ها، سیستمهای پزشکی، صنعت داروسازی و سایر محیطها برای ارائه و پیش بینی آیتمها مورد استفاده قرار میگیرند(Son , 2015). این سیستم ها نقش حیاتی و بسیار مهمی در صنعت داروسازی و پزشکی ایفا کرده اند(Pera and Ng , 2013). هدف اصلی سیستم های پیشنهاد دهنده پیش بینی و ارائه جذابترین آیتم ها است. به طور کلی سیستمهای پیشنهاد دهنده به دو دسته تقسیم میشوند(C. Basu, H. Hirsh , 1998; Shardanand and Maes , 1995) که عبارتند از:

 1. سیستم پیشنهاد دهنده محتوا محور
 2. سیستم پیشنهاد دهنده مشارکتی

در روشهای محتوا محور پیشنهادات بر اساس رتبه ها و امتیازی که کاربر به محتوا، متن خبری، لینک و غیره داده است، ارائه می گردد.

 1. سیستم پیشنهاد دهنده ای را تولید کنیم که این سیستم بتواند ما را در دستیابی به طرح ارائه پیشنهاد بهینه با معیار حداقل تعداد انطباق و ارائه بهترین پیشنهادات یاری کند.
 2. غلبه بر چالش عدم شناسایی عوارض جانبی دارو قبل از تایید نهایی کلینیکهای تخصصی و پیش بینی اثرات جانبی داروهای جدید با دقت مناسب
 3. بهبود دقت پیش بینی عوارض جانبی نسبت به جدیدترین روش های ارائه شده

 

هدف پژوهش:

برخی از مهمترین اهداف این پژوهش به شرح ذیل است:

 

امکانات اصلی این پروپوزال پس از خرید عبارتند از:

 • امکان دانلود فایل Word پروپوزال
 • امکان دانلود فایل Pdf پروپوزال

توجه در صورت نیاز به پایان نامه، سمینار، شبیه سازی و نگارش مقاله جدید مشابه با موضوع این پروپوزال کافیست با تیم پشتیبانی ما از طریق راه های ارتباطی مندرج در سایت نابلرنینگ تماس برقرار نمایید.

 

  راهنمای خرید:
 • لینک دانلود فایل بلافاصله پس از پرداخت وجه نمایش داده می شود.
 • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
 • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
 • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید کافیست به ایمیل سایت درخواستتان را ارسال نمایید.
 • حدود 90% از پروژه ها دارای داکیومنت و فیلم آموزشی می باشند.