پروپوزال بهینه سازی مصرف انرژی در شبکه­ های حسگر بی­ سیم با استفاده از خوشه بندی و منطق فازی


در حال بارگذاری
--
بانک اطلاعاتی ندارد
داکیومنت دارد
فایل word,pdf
۲۶۳,۳۰۰ تومان
خرید

پروپوزال بهینه سازی مصرف انرژی در شبکه­ های حسگر بی­ سیم با استفاده از خوشه بندی و منطق فازی

 

موضوع اصلی این پروپوزال ” بهینه سازی مصرف انرژی در شبکه­های حسگر بی­سیم با استفاده از خوشه بندی و منطق فازی” است. تعداد صفحات پروپوزال 9 صفحه با رعایت قالب استاندارد فرم دانشگاه می باشد. کلیه نکات نگارشی مطابق با استاندارهای پژوهشی انجام شده است.

بخشی از بیان مسئله تحقیق:

گره های حسگر در شبکه های حسگر بی سیم معمولا بصورت تصادفی پراکنده می شوند و معمولا در تعداد زیاد مثلا چند صد عدد هستند. در این محیط امکان پشتیبانی یا جایگزینی باطری برای اکثر کاربردها میسر نیست.

تجمیع بهینه داده ها می تواند انرژی گره ها را حفظ کند. یک روش انتقال داده برای جمع آوری دادها ]1[ وجود دارد که تجمیع داده (Data Aggregation) نامیده می شود. کاهش ارتباط بین گره ها می تواند میزان مصرف انرژی را کاهش دهد. دو روش مطرح برای تجمیع داده ها وجود دارد ]2[. معروف ترین پروتکل های ارتباطی در این زمینه تجمیع داده مبتنی بر خوشه بندی و تجمیع داده مبتنی بر درخت است. خوشه بندی موجب توازن انرژی می شود، اما بعضاً به دلیل مسافت زیاد بین سرخوشه و ایستگاه مرکزی، مصرف انرژی زیاد است. در ساختار درختی با توجه به مسافت کوتاه بین حسگرها انرژی مصرفی کم می باشد اما عمق درخت زیاد است.

پيشرفت‌هاي اخير در زمينه الكترونيك، سیستم های MEMS Mechanical-Systems-Micro-Electro)) و مخابرات بي‌سيم، توانايي طراحي و ساخت حسگرهايي با توان مصرفي پايين، اندازه كوچك، قيمت مناسب و كاربرد‌هاي گوناگون را فراهم ساخته است. این تکنولوژی موجب پيدايش ايده‌اي براي ايجاد و گسترش شبكه‌هايی موسوم به شبكه‌هاي حسگر بي‌سيم شده است.  شبکه های حسگر بی سیم نوع خاصی از شبکه های موردی ]3[ هستند که متشکل از تعداد زیادی گره حسگر می باشند. هر گره حسگر شامل ماژول حسگر، ماژول پردازش، ماژول ارتباط و باطری است.

هدف پژوهش:

برخی از مهمترین اهداف این پژوهش به شرح ذیل است:

شناخت روش های بهینه سازی انرژی در شبکه های حسگر بیسیم.

امکانات اصلی این پروپوزال پس از خرید عبارتند از:

  • امکان دانلود فایل Word پروپوزال
  • امکان دانلود فایل Pdf پروپوزال

توجه در صورت نیاز به پایان نامه، سمینار، شبیه سازی و نگارش مقاله جدید مشابه با موضوع این پروپوزال کافیست با تیم پشتیبانی ما از طریق راه های ارتباطی مندرج در سایت نابلرنینگ تماس برقرار نمایید.

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله پس از پرداخت وجه نمایش داده می شود.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید کافیست به ایمیل سایت درخواستتان را ارسال نمایید.
  • حدود 90% از پروژه ها دارای داکیومنت و فیلم آموزشی می باشند.