پروپوزال یک رویکرد مبتنی بر تکنیک های داده کاوی جهت تحلیل احساسات کاربران در رسانه های اجتماعی


در حال بارگذاری
--
بانک اطلاعاتی ندارد
داکیومنت دارد
فایل word,pdf
۲۷۵,۰۰۰ تومان ۲۴۹,۰۰۰ تومان
خرید

پروپوزال یک رویکرد مبتنی بر تکنیک های داده کاوی جهت تحلیل احساسات کاربران در رسانه های اجتماعی

موضوع اصلی این پروپوزال “ یک رویکرد مبتنی بر تکنیک های داده کاوی  جهت تحلیل احساسات کاربران در رسانه های اجتماعی ” است. تعداد صفحات پروپوزال 15 صفحه با رعایت قالب استاندارد فرم دانشگاه می باشد. کلیه نکات نگارشی مطابق با استاندارهای پژوهشی انجام شده است.

بخشی از بیان مسئله تحقیق:

یک شبکه اجتماعی به عنوان یک ساختار اجتماعی از اشخاص تعریف می شود که به صورت مستقیم یا غیر مستقیم و براساس رابطه ای مثل دوستی، اشتراک فایل، ارسال ایمیل و… با هم محاوره دارند . چنین شبکه هایی از قبیل ‎facebook,myspace‎ و … هستند که آنالیز آنها با تکنیک های داده کاوی اخیراً مورد توجه قرار گرفته است که انگیزه اصلی این توجه، تقاضا برای جستجوی دانش از مجموعه داده ها و یادگیری رفتار کاربران در محیط آنلاین است.

برای نمایش شبکه های اجتماعی از یک گراف استفاده می شود که افراد، گره ها و ارتباطات بین آنها، لینک های گراف است. کاربردهای داده کاوی در شبکه های اجتماعی را در زمینه های مختلفی می توان بیان کرد. برای مثال زمانی که تصمیم گرفته می شود که چگونه یک محصول در ‎my space‎بازاریابی شود، استفاده از تکنیک های داده کاوی در شبکه های اجتماعی به منظور تشخیص کاربرهای actor مهم و مرکزی، تشخیص محاورات افراد در گروه ها، تشخیص کاربر هایی که به عنوان پل بین دو گروه هستند و چگونگی پخش اطلاعات در شبکه می تواند در این امر کمک کند. در شبکه های اجتماعی سوالات زیادی در سطح گره، سطح زیر گروه و سطح شبکه وجود دارد که داده کاوی در شبکه های اجتماعی می تواند آنها را تحقیق کند.

وبلاگ ها و شبکه های اجتماعی به تازگی به منبع ارزشمندی برای کاوش احساسات در زمینه هایی گوناگونی نظیر مدیریت ارتباط با مشتری، پیگیری افکار عمومی و فیلترینگ متن تبدیل شده اند. در حقیقت، معلوم شده است که دانش بدست آمده از شبکه های اجتماعی نظیر توییتر و فیسبوک و … برای شرکت های تحقیقاتی بازاریابی، سازمان های افکار عمومی و دیگر  واحدهای داده کاوی بسیار ارزشمند است. با وجود این، داده های وب بر اساس میزان نویز و اختلالی که ایجاد می کنند مشکلات قابل توجهی هم در سطوح لغوی و هم در سطوح نحوی را به نمایش می گذارند.

 

هدف پژوهش:

برخی از مهمترین اهداف این پژوهش به شرح ذیل است:

1- هدف از این پژوهش آشنا شدن با انواع تکنیک های جدید داده کاوی در رسانه های اجتماعی و تحلیل احساسات در این رسانه ها و همچنین نقش شبکه های اجتماعی در تحقق جامعه اطلاعاتی است. تکنیک های داده کاوی می توانند در موارد مختلف در رسانه های اجتماعی به کار برده شوند.

2- استفاده ازشبکه های اجتماعی و ایجاد امکانات مهیج درآن مخاطبان و علاقمندان بسیاری را به سوی خود جلب نموده است همگام با این امر، مطالب نامناسب و ناخواسته ای چون هرزنامه دراین شبکه ها منتشر می شود. هدف شناسایی این داده ها و محافظت از محرمانگی و امنیت اطلاعات کاربران می باشد.

3- نگاه متفاوت به شبکه های اجتماعی با چالش های بوجود آمده برای کاربران از بعد احساسات و همچنین ریشه یابی اینکه چگونه یک شبکه اجتماعی باعث گسستن بنیاد خانواده می شود و تشخیص احساسات کاربر در برنامه ریزی پیش گستر.

 

امکانات اصلی این پروپوزال پس از خرید عبارتند از:

  • امکان دانلود فایل Word پروپوزال
  • امکان دانلود فایل Pdf پروپوزال

توجه در صورت نیاز به پایان نامه، سمینار، شبیه سازی و نگارش مقاله جدید مشابه با موضوع این پروپوزال کافیست با تیم پشتیبانی ما از طریق راه های ارتباطی مندرج در سایت نابلرنینگ تماس برقرار نمایید.

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله پس از پرداخت وجه نمایش داده می شود.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید کافیست به ایمیل سایت درخواستتان را ارسال نمایید.
  • حدود 90% از پروژه ها دارای داکیومنت و فیلم آموزشی می باشند.